+48 32 3396901 pmms@jm.pl

TPD-433-H: wyświetlacz z touchpanelem

Prezentowany wyświetlacz 4,3″ z touchpanelem, dostosowany do warunków pracy na hali produkcyjnej, jest jedną z wielu dostępnych w ICP DAS propozycji budowy indywidualnego interfejsu HMI, w tym przypadku dla sytemu PMMS.

Koncentrator PMC-5231, stanowiący element PMMS wyposażony został w złącze VGA i port USB dla myszki, dzięki czemu dane o zużyciu energii moga być prezentowane z bezpośredniej bliskości koncentratora. Dane mogą być prezentowane z wykorzystaniem oprogramowania webowego w sieci LAN, na komputerze włączonym do sieci. Co jednak w sytuacji jednak, gdy wymagana jest prezentacja jedynie cząstkowych danych, lecz w czasie rzeczywistym i ciagłym, w konkretnym miejscu hali, np. na szafie rozdzielczej?

W powyższej sytuacji można zastosować prezentowany wyświetlacz TPD-433-H z touchpanelem, komunikujący się z PMMS z wykorzystaniem Modbus TCP (Ethernet) Modbus RTU (RS 485) czy DCON.

Sam wyświetlacz zasilany jest z wykorzystaniem PoE, co upraszcza aplikację na obiekcie. Dwuczęściowa obudowa zasłaniająca złącza kablowe ułatwia montaż ścienny.

Wyświetlacz pracuje w szerokim zakresie temperaturowym od -20 do 50 st. C

Oprogramowanie HMI works znajdujące się na wyposażeniu wyświetlacza TPD-433-H pozwala na szybką budowę interfejsu, który prezentować może bieżące i przeszłe informacje o parametrach zasilania z wybranego urządzenia pomiarowego, lub dowolne inne dane wymagające prezentacji.

Dzięki wbudowanemu touchpanelowi TPD-433-H może stanowić także element sterowania, zastępując mechaniczne kontrolki.