+48 32 3396901 pmms@jm.pl

tGW-735: Tiny gateway

Transmisja szeregowa z wykorzystaniem transmisji szeregowej ma swoje ograniczenia, związane między innymi z dopuszczalną długością przewodów elektrycznych i podatnością na zakłócenia. Rozwiązaniem może być zastosowanie bramy(gateway) który jest w stanie komunikację z wykorzystaniem transmisji szeregowej przenieść do ethernetu.

W ofercie firmy ICP DAS znajduje się szereg konwerterów czy bram, spośród których chcemy zwrócić uwagę na iGW-735 Tiny

tGW to gateway umożliwiający dwustronną komunikację pomiędzy koncentratorem PMC-5231 z wykorzystaniem sieci Ethernet i urządzeniami pomiarowymi PMMS, wykorzystującymi port COM.

Do konwertera podłączyć można do 32 urządzeń na jednej port COM, a konwerter posiada trzy takie porty.

Konwerter, ze względu na miniaturowe wymiary (stąd określenie Tiny w nazwie urządzenia) i dostosowanie do montażu na szynie DIN, jest niezwykle prosty w zabudowie, a dodatkowym atutem jest szeroki zakres temperaturowy pracy: -25÷75 °C.

Bardzo wysoki poziom zabezpieczenia przeciwprzepięciowego (izolacja do 2,5 kV DC i odporność na przepięcia impulsowe do +/- 4kV) pozwalają na bezpieczną eksploatację konwertera w sieci Ethernet.

Niskie zużycie energii elektrycznej (70mA przy zasilaniu 24V) umożliwia – w razie potrzeby – zasilanie poprzez sieć Ethernet (PoE) zmniejszając tym samym ilość okablowania.

Za wysoką efektywność transmisji odpowiada wbudowany 32 bitowy mikrokontroler. Z myślą o układach automatyki przemysłowej wymagających szczególnego nadzoru konwerter został wyposażony w sprzętowy WatchDog.

Wraz z konwerterem dostarczane są narzędzia umożliwiające zarządzanie tGW-735i z wykorzystaniem serwera www, z wykorzystaniem oprogramowania kompatybilnego z 32 i 64 bitowych wersji systemów operacyjnych Windows: XP/ 2003/… -…- Windows 7/8/10.