+48 32 3396901 pmms@jm.pl

DL-300: rodzina czujników temperatury, wilgotności i gazów

Jeden ze scenariuszy zakładających redukcję opłat za przekraczanie limitu mocy zakłada choćby chwilowe wyłączanie zbędnych odbiorników energii, w tym nawet ogrzewania, klimatyzacji, oświetlenia.

Jeśli jednak wyłączenie to spowodowałoby ryzyko przekroczenia dopuszczalnych warunków pracy to należy scenariusz taki przerwać.

Rodzina czujników DL-300 mierzy temperaturę, wilgotność i obecność szkodliwych gazów, jak tlenek i dwutlenek węgla, siarkowodór, aldehyd mrówkowy, amoniak i inne lotne związki organiczne.

Czujnik dostosowany jest do eksploatacji w warunkach przemysłowych, szczelność obudowy wynosi IP65.

Czujnik, dzięki wbudowanej wewnętrznej pamięci, rejestruje do 450.000 pomiarów, które można eksportować do Excel, udostępnić z wykorzystaniem koncentratora danych, lub wyświetlić na lokalnym komputerze z wykorzystaniem wbudowanego oprogramowania obsługiwanego z wykorzystaniem przeglądarki www, czy też, przy wykorzystaniu chmury, w aplikacji mobilnej.

Jednym z obszarów polecanych przez producenta czujnika DL-110/120 poza przemysłem jest jego wykorzystanie przy sterowaniu wentylacją i oświetleniem w szklarniach, uprawach grzybów, oborach, kurnikach i chlewniach.

Wbudowany 3” wyświetlacz LCD zintegrowany z touchpanelem informuje o mierzonych parametrach jakości powietrza.

Dokładność pomiaru temperatury wynosi 0,6 st.C (w zakresie od -20 do 50 st.C), 5% w zakresie wilgotności (od 0% do 90% wilgotności).

Interfejsem komunikacyjnym jest protokół Mobdus RTU (RS485), Modbus TCP (Ethernet) lub DCON (zależnie od wersji).

Niektóre z czujników posiadają możliwość zasilania z wykorzystaniem PoE.