+48 32 3396901 pmms@jm.pl

DL-100T485: czujnik temperatury i wilgotności powietrza

Prezentowany czujnik DL-100T485-W CR jest dedykowany monitorowaniu temperatury i wiglotności powietrza w warunkach przemysłowych.

Jednen ze scenariuszy pozwalającym na redukcję opłat za przekraczanie limitu mocy zakłada tymczasowe, doraźne wyłączanie odbiorników energii elektrycznej, w tym np. ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji etc.

Czujnik można wykorzystać do monitorowania warunków panujących w hali, aby upewnić się, że wyłączenie takie nie niesie ze sobą ryzyka przekroczenia dopuszczalnych warunków pracy.

Sam czujnik DL-100T485-W CR dostosowany jest do eksploatacji w warunkach przemysłowych, szczelność obudowy wynosi IP66, a wbudowany wyświetlacz zapewnia miejscowy, niezależny odczyt.

Czujnik, dzieki wbudowanej wewnętrznej pamięci, rejestruje 4088 ostatnich pomiarów, które można eksportować do Excel, udostępnić z wykorzystaniem koncentratora danych, lub wyświetlić na lokalnym komputerze z wykorzystaniem wbudowanego oprogramowania kompatybilnego z Windows. Przewidziana liczba pomiarów to 1 milion odczytów, które moga odbywać się w pętli od 10 sekund do 1 dnia.

Dokładnośc pomiaru wynosi 0,1 st.C (w zakresie od -20 do 60 st.C) i 0,1% w zakresie wilgotności (od 10% do 95% wilgotności).

Interfejsem komunikacyjnym jest protkół Mobdus RTU (RS485) lub DCON (zależnie od wersji).