+48 32 3396901 pmms@jm.pl

Power Monitoring and Management Solution

W większości firm produkcyjnych przedsiębiorcy nie dysponują precyzyjnymi systemami monitorującymi efektywnie zużywanie energii elektrycznej wewnątrz zakładu. Niższe, uprzednie ceny zakupu energii nie wymagały poświęcania aż tak dużej uwagi tematyce PMMS – Power Monitoring &Management Solution.

Rozwiązania PMMS nie są w interesie operatorów energetycznych, gdyż zmniejszenie zużycia prądu oznacza dla nich spadek sprzedaży, przez co oceniamy, że nie są przez te podmioty wystarczająco promowane.

Bardziej profesjonalne podejście prezentują wybrani integratorzy SCADA proponując dojrzałe funkcjonalnie systemy, jednakże w praktyce większość z liczących się graczy wywodzi się z energetyki zawodowej, przez co proponowane rozwiązania okazują się na tyle kosztowne, że opłacalne jedynie dla największych konsumentów energii.

Realia zmuszają przedsiębiorców do zakładania wewnętrznych liczników energii oraz częstego rejestrowania ich wskazań, czasami nawet z wykorzystaniem długopisu i zeszytu, co jednak jest dalekie od efektywnego monitoringu on-line czy wdrożenia aktywnych scenariuszy oszczędzania energii.

PMMS: Szybki zwrot z inwestycji

Ten dojrzały funkcjonalnie i sprawdzony na świecie system, dzięki nieporównywalnie niższym kosztom zakupu umożliwia firmom szybki zwrot z inwestycji.

PMMS: skalowalność

PMMS jest rozwiązaniem o niespotykanej skalowalności: przedsiębiorca może zacząć od zestawu startowego i rozbudowywać instalację w miarę przypływu środków na inwestycję i w miarę przypływu wiedzy i pomysłów na proaktywne zastosowanie scenariuszy oszczędzania energii.

PMMS: samodzielność w rozwoju

Środowisko udostępnione przez ICP DAS oraz narzędzia opracowane przez JM elektronik pozwalają przedsiębiorcy wdrożyć system PMMS w oparciu o własne zasoby, i tak często dostępne w firmie produkcyjnej, w oparciu o automatyka, elektronika, informatyka, który chciałby jedynie zainwestować swój czas w naukę.

PMMS: szansa rozwoju dla integratorów i dostawców SCADA

System PMMS jest platformą otwartą z łatwo dostępną wiedzą i suportem technicznym. Platforma opiera się na standardowych, rozpowszechnionych interface. PMMS jest również platformą certyfikowaną, co daje gwarancję współpracy, począwszy od posiadanej już automatyki na chmurze Microsoft Azure skończywszy. Integracja z PMMS firmy ICP DAS nie nastręcza trudności a dodatkowym wsparciem są inżynierowie JM elektronik.

Ze względu na atrakcyjne ceny zakupu sprzętu PMMS koszt wejścia w inwestycję dla potencjalnego Klienta przemysłowego jest niski. Oznacza to, że integrator SCADA, który nie miał w ofercie rozwiązań do monitorowania zużywanej energii lub taką ofertę posiadał, lecz bez taniej alternatywy staje przed szansą pozyskania nowych Klientów. W okresie rosnących cen prądu Klienci są szczególnie zainteresowani systemami, wspierającymi oszczędzanie energii.

PMMS nie posiada certyfikacji MID, przez co nie może służyć za rozwiązania do rozliczania się za zużytą energię elektryczną z dostawcą lub odbiorcą. Producent ICP DAS nie wyklucza certyfikacji urządzeń w przyszłości, gdyż normy związane z dokładnością pomiarów stawianą w normach MID są spełnianie.

Pełne możliwości platformy PMMS