+48 32 3396901 pmms@jm.pl

PMMS na świecie

Firma ICP DAS, która opracowała prezentowane rozwiązanie PMMS, jest światowego zasięgu producentem automatyki przemysłowej.

Firma od powstania w 1993 roku kładła najwyższy nacisk na wysoką jakość, przejawiający się trwałością i bezawaryjnością swoich produktów, przy jednoczesnym zachowaniu zdroworozsądkowych cen.

Polityka globalnej dostępności produktów z oferty ICP DAS zaowocowała nawiązaniem szeregu międzynarodowych partnerstw i umów dystrybucyjnych. Firma zbudowała sieć autoryzowanych dystrybutorów w 21 europejskich krajach, a także w 11 największych krajach azjatyckich w tym Chinach i Indii. Szczególnie warto podkreślić, że produkty ICP DASa cieszą się powodzeniem w tak rozwiniętych technologicznie krajach jak Japonia czy Korea Południowa, czy krajach o dużej wrażliwości cenowej, jak Malezja czy Tajlandia. Sam Tajwan, będący zasadniczo kolebką większości najpopularniejszych światowych marek komponentów przemysłowych i automatyki, jest siedzibą aż 6 autoryzowanych dystrybutorów. Autoryzowani dystrybutorzy ICP DAS znajdują się także w Australii i Nowej Zelandii, Ameryce Południowej czy Afryce, a obraz staje się pełny, gdy zauważymy, że ICP DAS prowadzi także własne filie w USA i w Niemczech.

Polityka globalnej dostępności produktów z oferty ICP DAS zaowocowała nawiązaniem szeregu międzynarodowych partnerstw i umów dystrybucyjnych. Firma zbudowała sieć autoryzowanych dystrybutorów w 21 europejskich krajach, a także w 11 największych krajach azjatyckich. Szczególnie warto podkreślić, że produkty ICP DASa cieszą się powodzeniem w tak rozwiniętych technologicznie krajach jak Japonia czy Korea Południowa, czy krajach o dużej wrażliwości cenowej, jak Malezja czy Tajlandia. Sam Tajwan, będący zasadniczo kolebką większości najpopularniejszych światowych marek komponentów przemysłowych i automatyki, jest siedzibą aż 6 autoryzowanych dystrybutorów. Autoryzowani dystrybutorzy ICP DAS znajdują się także w Australii i Nowej Zelandii, Ameryce Południowej czy Afryce, a obraz staje się pełny, gdy zauważymy, że ICP DAS prowadzi także własne filie w USA i w Niemczech.

XXI wiek przyniósł istotne zmiany w ofercie firmy ICP DAS.

W globalizującym się świecie, gdzie rozwój stał się synonimem sukcesu, ICP DAS kładzie wielki nacisk na obszar badań i rozwoju swoich produktów. Firma według danych z 2018 roku zatrudnia 110 inżynierów i programistów w swoich biurach na Tajwanie.

Inwestycje w rozwój i badania spowodowały, że oferta ICP DAS rozszerzyła się o produkty z dziedziny Industry 4.0 (Industrial IoT) zdobywając szereg nagród i wyróżnień na najtrudniejszych konkurencyjnie rynkach Azji: Chinach i Tajwanie. ICP DAS w ostatnich latach rozpoznawalny jest z rozwiązań wprowadzających do świata przemysłu powszechnie znanych komercyjnie technologii, jak  USB, WiFi, BT, ZigBee, a także wykorzystywania chmury do gromadzenia i dalszego udostępniania danych.

Prowadząc rozwój swoich produktów ICP DAS zawsze stawia na otwartość swoich platform, publikując szeroko informacje techniczne, prowadząc szkolenia techniczne i udostępniając kod oprogramowania ułatwiając budowę interfejsów nawet z rozwiązaniami konkurencyjnych firm. Może taka otwartość firmy w budowaniu platformy stoi w sprzeczności z postępowaniem wielu europejskich marek, gdzie Klient zmuszany jest niejako do kontynuacji zakupów rozwiązań danej marki, jednakże w długiej perspektywie czasu postępowanie obrane przez ICP DAS okazuje się bardziej dalekowzroczne – docelowo jedynie zadowolenie Klientów, z tym z poczucia bezpieczeństwa technologicznego, jest gwarancją długofalowego sukcesu.

Rezultatem takiej otwartej polityki współpracy jest szereg partnerstw technologicznych na trudnym, globalnym rynku oprogramowania SCADA i HMI, gdzie wśród partnerów firmy znaleźć można producentów oprogramowania, w tym największych światowych graczy z USA.

PMMS jest jednym z wielu rozwiązań oferowanych w portfolio ICP DAS, jednakże Power Monitoring & Management Solution wyróżnia się nagrodami technologicznymi przyznanymi poszczególnym składowym tego systemu, jak nagroda Tajwan Excellence Award przyznana w 2016 roku za najciekawsze uniwersalne, inteligentne kontrolery IoT (wykorzystywane w systemie PMMS w roli koncentratorów) czy także wchodzący w skład rozwiązania czujnik CO2, temperatury i wilgotności, wyróżniony tym samym tytułem w roku 2015.

Rozwiązanie PMMS występuje w ofercie ICP DAS w towarzystwie innych proekologicznych propozycji, jak systemy smart building czy fotowoltaika.

W ramach zwyczajowej oferty ICP DAS znajdą Państwo uniwersalne urządzenia do automatycznego sterowania, akwizycji danych, komunikacji, w tym .: programowalne kontrolery PAC, konwertery, switche ethernetowe, sterowniki PLC, komponenty ETherCAT/PROFINET/PROFIBUS/MODBUS/CAN/HART, konwertery protokołów, karty komunikacyjne I/O, konwertery mediów (światłowód/wiązka kablowa), koncentratory wyświetlacze przemysłowe LED, przemysłowe panele HMI, i inne w łącznej licznie kilku tysięcy pozycji.

Pełna oferta dostępna na stronie: www.icpdas.com

Przykłady użycia

Zasoby wsadowe, takie jak np. piec, ekstruder, kocioł etc. wymagają najpierw energochłonnego rozgrzania. Podtrzymanie temperatury wymaga zużycia mniejszej ilości energii, jak rozgrzanie. Monitorując zużycie energii w procesie rozgrzewania i w procesie podtrzymania temperatury można indywidualnie, precyzyjnie i łatwo określić czas dla każdej z maszyn, kiedy nie opłaca się jej wyłączanie pomiędzy zleceniami produkcyjnymi, gdyż podtrzymanie temperatury będzie tańsze jak ponowne rozgrzanie. Próba policzenia tego czasu bez monitoringu rzeczywistego zużycia prądu obarczona jest wysokim błędem ze względu na nieliniowe charakterystyki układu grzewczego i wsadu.

Zastosowanie PMMS w przemyśle

Poszechny na świecie jest trend budowania regulacji prawnych i egzekwowania od przemysłu oszczędzania energii i redukcji emisji dwutlenku węgla. W miarę wzrostu cen prądu, fabryki na świecie zwracają większą uwagę na optymalizację zużycia energii.

PMMS jest optymalnym rozwiązaniem do budowy systemu monitorowania zuzywanej mocy w procesach produkcyjnych w fabryce. Gdy nastąpi nietypowe, zwiększone zużycie energii elektrycznej, koncentrator PMC w czasie rzeczywistym wyśle do operatora powiadomienie w postaci email, włączy alarm świetlny czy dźwiękowy, a nawet, jeśli zostanie tak zaprogramowany, wykona redukcję obciążenia. PMMS pozwoli minimalizować kary za przekroczenie limitu mocy. PMMS dzięki współpracy z systemami MES/ERP umożliwia gromadzenie i analizę danych dotyczących zasilania w celu zaprojektowania najlepszej polityki energetycznej.

Zastosowanie PMMS w inteligentnym budownictwie

W ostatnich latach jesteśmy świadkami globalnego wzrostu cen energii elektrycznej. W okresie letnim zużycie energii elektrycznej przez klimatyzację czy lodówki wzrasta, osiągając szczytowe obciążenie. Zimą rosną koszty dogrzewania pomieszczeń i wody. System monitorowania energii, który jest w stanie efektywnie analizować i zarządzać energią, staje się ważny dla kosztów utrzymania budynku. Dobrze zaprojektowany system obniży rachunki za prąd, a także pomoże mieszkańcom zadbać o ochronę planety.

Rozwiązanie PMMS do monitorowania zasilania powstało z myślą o monitorowaniu zużycia energii na dużą skalę. Koncentratory PMC można zainstalować w dowolnej szafie bezpiecznikowej i podłączyć go do inteligentnych liczników za pośrednictwem RS-485 lub Ethernet, w celu pomiaru poboru mocy przez klimatyzację, oświetlenie lub inne urządzenia elektryczne. Informacje będą rejestrowane w czasie rzeczywistym, a dane mogą być przesyłane do centrum monitoringu, np. do oprogramowania SCADA. Gromadząc i analizując dane dotyczące energii elektrycznej, identyfikując problemy i korygując niewłaściwe zachowania dotyczące zużycia energii (np. otwarte okna przy włączonej klimatyzacji) , można istotnie zwiększyć efektywność zużycia energii, a ponadto zapewnić bardziej stabilne zasilanie.