+48 32 3396901 pmms@jm.pl

Wzrost cen energii elektrycznej obowiązuje już od początku 2021 roku. Energetyka węglowa tylko przyśpiesza gwałtowny wzrost cen prądu. Wszystko to za sprawą kosztów emisji CO2, gdyż to właśnie one rosną w błyskawicznym tempie. 

koszty CO2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ Źródło: https://twitter.com/ING_EconomicsPL/status/1389524179687456768 ] 

Polskę w porównaniu do krajów zachodnioeuropejskich dotknie większe obciążenie finansowe spowodowane niedoborem uprawnień w emisji dwutlenku węgla. Dzieje się tak, ponieważ Polska jest jednym z największych emitentów dwutlenku węgla w UE. Emisja CO2 naszego kraju to aż ~12% emisji całej Unii Europejskiej. 

Według uzgodnień krajów Unii Europejskiej, do roku 2030 emisja dwutlenku węgla ma spaść o przynajmniej 55%, a do roku 2050 Unia ma stać się neutralna klimatycznie. Do tego czasu musimy liczyć się z wyższymi kosztami energii elektrycznej, a więc wysokimi opłatami za prąd.  

Należy więc zadać sobie pytanie: czy aktualnie istnieje sposób redukcji kosztów zakupu energii?  

TAK! Przypominamy o złotej zasadzie- żeby zacząć oszczędzać trzeba wiedzieć, gdzie dokładnie energia jest zużywana.   

W ofercie JM elektronik dostępne jest rozwiązanie PMMS czyli Power Monitoring & Management Solution. Jest to rozwiązanie, które z łatwością można wdrożyć samodzielnie we własnym przedsiębiorstwie.  

PMMS pozwala na precyzyjne określenie miejsca i czasu poboru energii elektrycznej a także w czasie rzeczywistym wykryć ryzyko przekroczenia przyznanej mocy.  

W skrócie: urządzenia PMMS można wykorzystać do monitorowania zużycia energii a także obsługi scenariuszy jej oszczędzania. 

Wdrożenie PMMS może odbywać się bez uzależnienia od dostawcy i bez dodatkowych kosztów zakupu zewnętrznych usług.  

Zapraszamy do artykułu pokazującego w jaki sposób można wdrożyć samodzielne monitoring zużycia energii elektrycznej >>

 

 

W przypadku zainteresowania tematem oszczędzania energii, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: pmms(at)jm.pl