+48 32 3396901 pmms@jm.pl

Czy jesteś świadomy, że wzrost cen energii elektrycznej obowiązuje już od początku 2021 roku, a to nie koniec podwyżek?  

Ceny energii elektrycznej wzrastają przede wszystkim ze względu na wprowadzenie „ustawy mocowej„. Jak mówi ustawa, jej celem jest zapewnienie długoterminowego bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na modernizacje polskiej energetyki.   

W mniejszym stopniu podwyżki cen energii elektrycznej odczują osoby, które mniej jej zużywają. Natomiast czym zużycie będzie większe, tym podwyżki będą bardziej zauważalne. 

Dopłata do rynku mocy w 2021 wynosi od 2,30 zł do 12,87 zł dla gospodarstwa domowego. Reszta odbiorców, czyli firmy, gdzie zużycie prądu jest bardzo wysokie, będzie rozliczana na podstawie zużycia w wybranych godzinach. 

Podwyżki dla małych firm będą wynosić około 70 zł za megawatogodzinę, czyli ceny za energię wzrosną o nawet 30%. Dla dużych biznesów podwyżki będą wynosiły od 10 do 20%.  

 

Jak więc najlepiej uniknąć zbyt wysokich rachunków i czy w ogóle jest to możliwe? 

Przypominamy o złotej zasadzie- żeby zacząć oszczędzać trzeba wiedzieć, gdzie dokładnie energia jest zużywana.  

Dzięki JM elektronik w Polsce dostępne jest rozwiązanie PMMS czyli Power Monitoring & Management Solution. 

PMMS to rozwiązanie, które można wdrożyć w przedsiębiorstwie samodzielnie. Jest to precyzyjny monitoring poboru energii elektrycznej, poprzez który możliwe jest w czasie rzeczywistym wykryć te okresy czasu, w których występuje ryzyko przekroczenia przyznanej mocy. 

Wdrożenie PMMS może odbywać się bez uzależnienia od dostawcy i bez dodatkowych kosztów zakupu zewnętrznych usług. 

Przedstawicieli firm zainteresowanych tematem oszczędzania energii, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: pmms@jm.pl